V soutěži družstev naše děvčata zvítězila s obrovským náskokem. I díky nim společně s družstvem chlapců ostravského Sportovního gymnázia Dana a Emila Zátopkových nenašlo přemožitele v poháru sportovních gymnázií součtem 295,5 bodů, před druhým brněnským gymnáziem s 270,5 body a třetím gymnáziem z Plzně s 265,5 body.

Největší bodový zisk přidala Adéla Tkáčová, která díky výhře na 60 m v čase 7,70 s a 200 m za čas 24,60 s získala 22 bodů. Druhou nejlépe bodovanou byla Tereza Lieblová s 18 body, která byla třetí v dálce skokem dlouhým 555 cm a třetí na 60 m překážek časem 8,91 s. O vítězství ve svých disciplínách se postaraly Ema Feilhauerová na 800 m časem 2:12,97, Karolína Červenková v kouli výkonem 12,67 m, Eliška Pisková ve skoku o tyči výkonem 360 cm a Anna Hrbáčová, která zdolala laťku ve výšce 172 cm.

Vynikající štafeta i jednotlivci

Celá soutěž pak vyvrcholila štafetami 4×200 m, kde děvčata získala dohromady 17 bodů za 1. a 5. místo. Vítězná štafeta ve složení Tkáčová, Pešlová, MazzoliniFeilhauerová navíc zaběhly velmi kvalitní výkon 1:39,65. Chlapci bojovali se svými soupeři z ostatních sportovních gymnázií ve značně oslabené sestavě. I přesto jsme mohli vidět několik zajímavých výsledků, které nakonec náš tým vynesly na solidní šesté místo. Za zmínku určitě stojí dvojnásobné vítězství Vaška Hranického v dorostenecké kategorii. Nejprve ve společném závodě s juniory získal šest bodů v kouli, aby je následně doplnil devíti body z netradičního hodu břemenem.

Úspěšný den zažil v ostravské atletické hale Mikuláš Kotek, který jak na hladké šedesátce, tak v dálce zapsal nová osobní maxima (7,18 s – 6. místo / 627 cm – 5. místo). Získal tak pro družstvo krásných 11 bodů. Osobní rekord padl pro našeho reprezentanta také na trati 400 m, kterou Vojta Turek proběhl v čase 50,83 a bral v tomto závodě třetí místo.