Ve čtvrtek 7.4. se naši chlapci zúčastnili final four ve středoškolské futsalové lize ve Žďáru nad Sázavou.

Semifinále chlapci: F11-SG Dany a Emila Zátopkových Ostrava Zábřeh – A10-Gymnázium Nový PORG 5:1 (3:0)

V semifinálovém utkání chlapci narazili na soupeře z Prahy, kde se Michalu Němcovi podařilo skórovat hned po úvodním hvizdu, což chlapcům přineslo klid na salovky, po celý zápas jasně kontrolovali hru i skóre a na konci utkání svítilo skóre 5:1.

Branky: Vykopal Štěpán, Nevřela Jan 2, Levčík Lukáš a Němec Michael – Holub Alfred

Finále chlapci: D1-SŠSSaD Ještědská Liberec – F11 – SG Dany a Emila Zátopkových Ostrava Zábřeh 3:3 (3:1), 6:5 PK

Ve finále se kluci utkali se soupeřem z Liberce, který v semifinále ukázal svou kvalitu. Nutno uznat, že to byl jednoznačně nejlepší soupeř, na kterého jsme letos narazili. V prvním poločase „Sporťáci“ tahali za kratší provaz. V polovině utkáni jsme prohrávali 3:1, velmi zaskočení rychlostí soupeřových hráčů.

Do 2. poločase se kluci zkompenzovali a ukázali proč jsou i oni ve finále. Soustavný 20minutový tlak vedl ke kýženému rychlému snížení Ondřeje Kořenka, abychom 2 minuty před koncem ze standartní situace vyrovnali na 3:3 ze salovky Honzy Nevřely. Vyrovnání soupeře poměrně zlomilo a naše hochy naopak nastartovalo. Jednoznačně šlo vidět, že ani jeden z týmů nechce nechávat rozhodnutí utkání na loterii v podobě penaltového rozstřelu. 10 sekund před koncem měl na salovce vítězný gól Lukáš Levčík, ale brankář hostí míč zázračně vykopl z brány.

Bohužel při penaltovém rozstřelu byli šťastnější kluci z Liberce.

Branky: Melka Dominik a Vyčítal David 2 – Nevřela Jan 2 a Kořenek Ondřej

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Víťa Baránek, ale podle jeho slov by toto ocenění klidně vyměnil za zlato.