Nedělním programem vyvrcholilo v ostravské hale mistrovství České republiky juniorů a dorostu. K vidění bylo hned pět národních rekordů. K tomu padly ještě další dva rekordy šampionátu. Své významné zastoupení měli také studenti našeho Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava, kteří se prezentovali skvělými výkony a úspěchy.

Mistrovský titul získali v kategorii dorostenců Tomáš Volný a Oliver Syslo. Tomáš Volný nenašel soupeře jak v rozběhu, tak ani ve finále na 800 m. Časem 2:01,44 získal zlatou medaili. Oliver Syslo ve skoku vysokém překonával laťku čistým zápisem až do výšky 198 cm, rovné 2 metry již odolaly. Ve štafetě 4×200 m vybojovaly dorostenecký titul společně s oddílovou kolegyní Kristýna Káňová, Petra MazzoliniNela Štefková. Další štafetová zlatá medaile se podařila Adéle Tkáčové, Emě Feilhauerové, Patricii Pešlové doplněné opět o čtvrtou závodnici a to ve štafetě juniorek 4×200 m.

Stříbrné medaile získaly studentky v kategorii dorostenky i juniorky. V sektoru skoku o tyči získala stříbrnou medaili Eliška Pisková v kategorii dorostenky, když překonala laťku ve výšce 354 cm.

V juniorkách získaly stříbrné medaile Adéla Tkáčová, Ema FeilhauerováTereza Lieblová. Adéla doběhla druhá ve finále běhu 60 m překážek v čase 8,43 s, a navíc přidala bronzovou medaili na dráze dlouhé 200 m v čase 24,42 s. Ema na trati 400 m zaběhla nový osobní rekord s hodnotou 55,36 s. Nestačila pouze na vítězku Lurdes Gloriu Manuel, která ve finále zaběhla nový národní rekord. Tereza ve skoku vysokém překonala laťku ve výšce 170 cm a ke stříbrné medaili přidala také finálové účasti v překážkovém běhu a ve vrhu koulí.

Ve výškařském sektoru v kategorii dorostenek přidala bronzovou medaili Anna Hrbáčová za výkon 170 cm. Stříbrná medaile jí unikla pouze pro více nezdařených pokusů. Kristýna Káňová vybojovala bronzovou medaili na 400 m.

Těsně pod stupni vítězů zůstala Karolína Červenková, která si v kouli stanovila nový osobní rekord 12,98 m. Také Mikuláš Kotek zaběhl ve finále na 200 m nový osobní rekord 21,86 s, ale na medaili to nestačilo. Finále na 60 m běžely také Petra MazzoliniPatricie Pešlová, v běhu na 800 m bojoval ve finále také Vojtěch Turek.

Všem atletům blahopřejeme k jejich výkonům a trenérům děkujeme za soustavnou přípravu.