Skvělých výsledků dosahovali absolventi a žáci Sportovního gymnázia Ostrava na Letním mistrovství ČR v Praze. Mezi medailisty patřili:

Bára Matošková1. místo100 VZ, 100 Z
Tobias Kern1. místo
2. místo
100 VZ
200 VZ
Ondřej Slavík1. místo
3. místo
50 VZ
100 M
Clementýna Fraňková2. místo200 Pz
Anna Šťávová3. místo200 P

Štafety dvakrát zlaté

4x 100 polohová štafeta ženy1. místoŠvidrnochová, Šťávová, Geržová, Matošková
4x 100 volný způsob muži1. místoKern, Slavík, Procházka, Semera
4x 100 volný způsob ženy2. místoMatošková, Geržová, Davidová, Závadová
4x 100 volný způsob MIX2. místoKern, Slavík, Matošková, Geržová
4x 200 volný způsob ženy3. místoMatošková, Kochová, Fraňková, Závadová

Rozhovor s Bárou Matoškovou

S jakými pocity přilétáš do ČR pomoci klubu na MČR?

Na klub i na MČR jsem se velmi těšila už delší dobu v Americe. Není žádným tajemstvím, že pro mě členové klubu hodně znamenají, a to i přesto, že s nimi nejsem denně v kontaktu. Přála jsem si prodat dřinu z Ameriky.

Jak jsi spokojena s výkony na MČR?

Z kraje MČR mi udělal radost osobní rekord na 50 m kraul, který se mi podařil překonat po čtyřech letech. V průběhu MČR jsem podávala takový svůj standard na kraulové i znakové stovce. Na kraulové se mi povedlo příjemné vítězství. Ke konci MČR už docházely síly a bylo mi líto, jak dopadl 200 m kraul.

Hodnotila jsem to prvotně jako zklamání, očekávala jsem od sebe více po velmi obtížném tréninku v Americe, avšak po dlouhém upřímném zamyšlení… spokojenost. Ne kvůli svým výsledkům, ale kvůli nastavení své mysli, ve které vidím posun od předešlých let. Dala jsem do mistrovství svoje maximum. Sportovci s růstovým nastavením mysli vidí úspěch v učení a zlepšování, nejen ve výhrách. Každý nezdar je poučení a varování. Dobré věci v životě, ale i ve sportu si žádají čas.

Jaké jsou tvé další plány?

Následující dva týdny obejdu doktory, rodinu a nejbližší přátele. Podívám se do přírody, dám si dobré české jídlo a najdu zasloužený vnitřní klid po náročném roce plných změn a výzev.30.6. odlétám zpátky do Arkansasu, kde začínám dobrovolnou letní školu v oboru psychologie a také se vracím do plného tréninku.

Touto formou bych chtěla poděkovat trenérům, plavcům a každému, kdo se podílí na podpoře klubu i mě samotné. Vážím si Vás, Bája.