Happy sport Opava – TJ Ostrava B 2:3

(17:25, 25:22, 25:12, 17:25, 10:25)

Sestava: Kolmanová Kristína, Orálková Adéla, Makovcová Marie, Kubacká Nicola, Hurníková Venessa, Křístková Adéla, libero Vajdová Klára – Jetmarová Hana, Cáhlíková Viktorie, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie

K prvnímu utkání 1. ligy juniorek jsme odjeli do Opavy. V našem družstvu měly větší zkušenosti s touto soutěží pouze 2 hráčky, ostatní hrávaly v podstatě pouze krajský přebor. Přesto jsme jeli s tím, že bychom mohli uspět.

Tak, jak to bývá, byl začátek prvního utkání v soutěží značně nevyrovnaný a plný očekávání.
V úvodu utkání se s tímto faktorem dokázaly lépe vyrovnat soupeřky, a poměrně brzy si vypracovaly náskok 9:5. Od tohoto stavu jsme ale převzaly otěže prvního setu my, a poměrně brzy jsme překlopili stav setu na naší stranu. Vedení 16:12 jsme již dokázali udržet, a postupně i navyšovat na konečných 25:17.

Ve druhém setu jsme si neustále udržovali mírný náskok až do stavu 20:17. Poté ale následovala z naší strany série hrubých nevynucených chyb, která nás stála druhý set.

Bohužel ve třetím setu pokračovala naše hra se spoustou chyb, tentokráte především na podání. Pokazili jsme jich asi 8. Vzhledem k tomu, že soupeřky dokázaly otočit náš servis dohromady desetkrát, tak je jasné, čím jsme si třetí set prohráli.

Naštěstí se nám podařilo zachytit začátek setu čtvrtého, a postupně jsme začali přebírat otěže utkání my. Nakonec jsme tento set vyhráli s poměrně jasným náskokem. Nevyzpytatelný tie-break byl zpočátku docela vyrovnaný, přesto jsme v jeho druhé půli byli jasně lepším družstvem, a po zásluze zvítězili.

Happy sport Opava – TJ Ostrava B 0:3

(22:25, 21:25, 23:25)

Sestava: Hurníková Venessa, Křístková Adéla, Jetmarová Hana, Cáhlíková Viktorie, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie, libero Vajdová Klára – Kolmanová Kristína, Orálková Adéla, Makovcová Marie, Kubacká Nicola

Po hodinové přestávce jsme nastoupili k druhému utkání se značně pozměněnou sestavou.
Začátek prvního setu byl vyrovnaný. Podařilo se nám uniknout na 12:8, soupeřky ale srovnaly na 13:13. od této chvíle byl stav velmi vyrovnaný. Koncovka ale lépe vyšla nám, a tak jsme slavili my.

Úvod druhého setu byl z naší strany excelentní, především díky podání Jetmarové a Křístkové. Vypracovali jsme si náskok 12:1. Přes několikerá upozornění a 2 time-outy to bylo najednou pouze 12:9. Naštěstí se nám dařilo držet tento mírný náskok až do konce setu.

Bohužel úvod třetího setu nás nachytal nepřipravené. Stav 0:6, a posléze 6:14 již vypadal tragicky. Dokázali jsme se ale zvednout a postupně snižovat hrozivé skóre. Stav 20:23 byl přesto velmi nepříznivý. Naštěstí naše kapitánka Kristína Kolmanová neztratila na servisu hlavu a dobrým jistým podáním nás udržela ve hře. K tomu jsme přidali dobrou obranu a výborný protiútok, a nakonec zvrátili set v náš prospěch, a tím dovedli utkání k vítězství 3:0.

Pochvalu zaslouží všechny hráčky. Obě vítězství na úvod sezóny jsou určitě cenná. V sobotu 28.9. od 11.00 se utkáme na domácí palubovce Na jízdárně s družstvem z Valašského Meziříčí. Budou to velmi těžká utkání, tak doufáme i v podporu všech našich fanoušků.