Sportovci roku SG

Ocenění sportovci

Lukáš Bukovjan basketbal juniorský reprezentant 3x3
5. místo MEJ 3x3 v Maďarsku (Debrecen)
účast na ME 3x3 v Rumunsku (Bukurešť)
Trenér: Patrik Smažák
Veronika Cenková sportovní gymnastika seniorská reprezentantka
24. místo ME žen ve Švýcarsku (Bern) – čtyřboj
19. místo ME žen ve Švýcarsku (Bern) – družstva
Trenér: Petra Cenková
Kateřina Divišová atletika juniorská reprezentantka
1. místo MSJ v Bulharsku (Sapareva Banya) v běhu do vrchu družstev
12. místo MSJ v Bulharsku (Sapareva Banya) v běhu do vrchu jednotlivci
Trenér: Vladimír Černý
Daniel Krenželok lední hokej juniorský reprezentant
6. místo na MS do 20 let v Kanadě
Trenér: Jakub Petr
Jiří Martinko stolní tenis juniorský reprezentant
2. místo na MEJ v Chorvatsku (Záhřeb) v družstvech
čtvrtfinále na MEJ v Chorvatsku (Záhřeb) v mixu
10. místo na MSJ v Jihoafrické republice (Kapské město) v družstvech
Trenér: Karel Karásek
 Natálie Miklíková basketbal reprezentantka U16
7. místo ME U 16 v Itálii (Udine)
Trenér: Ladislav Pavlát
Anna Pavlicová basketbal juniorská reprezentantka 3x3
3. místo ME 3x3 v Maďarsku (Debrecen)
4. místo MS 3x3 v Kazachstánu (Astana)
Trenér: Ladislav Pavlát
Tomáš Polanský stolní tenis juniorský reprezentant
účast na ME v Maďarsku (Budapešť)
trojnásobný medailista z MEJ v Chorvatsku (Záhřeb), 2. místo mix, 2. místo družstva, 3. místo singl
10. místo na MSJ v Jihoafrické republice (Kapské město) – cena Fair Play
1. místo na Europe Youth TOP 10
Trenér: Josef Braun
 Matěj Průdek MTB cyklistika juniorský reprezentant
2. místo na MS v závodě štafet v Novém Městě na Moravě
19. místo na MS U23 v Novém Městě na Moravě
10. místo na ME U23 ve Švédsku (Huskvarna)
Trenér: Viktor Zapletal
 Denisa Přečková atletika dorostenecká reprezentantka
18. místo na ME U17 v Gruzii (Tbilisi) ve vrhu koulí 14,20
Trenér: Vladimír Lindovský
Adéla Smutná basketbal reprezentantka U17
5. místo MS U17 ve Španělsku (Zaragoza)
Trenér: Ladislav Pavlát
Jan Somerlík  badminton juniorský reprezentant
16. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – družstva
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – debl
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – mix
Trenér: Jiří Halfar
Matěj Šmídl volejbal juniorský reprezentant ve volejbale
Účast na ME U20 v Bulharsku (Varna)
Trenér: Zdeněk Šmejkal
Tereza Švábíková badminton juniorská reprezentantka
5. místo MEJ družstev v Polsku (Lubin)
16. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – družstva
Trenér: Luděk Žídek
Nikola Tabačková  atletika juniorská reprezentantka
4. místo MS U17 v Polsku (Bydhošť) v hodu oštěpem 56,19
Trenér: Stanislav Šuška
Tereza Závadová plavání seniorská reprezentantka
11. místo na ME v Anglii (Londýn)
Trenér: Libor Kohut

Ocenění sportovci

Veronika Cenková sportovní gymnastika seniorská reprezentantka
125. místo MS žen v Glasgow
36. místo ME žen v Monpellier
15. místo v družstvech na Evropských hrách v Baku
41. místo v jednotlivkyních na Evropských hrách v Baku
Trenérka: Petra Cenková
Kateřina Divišová atletika juniorská reprezentantka
1. místo MSJ v běhu do vrchu družstev ve Walesu
23. místo MSJ v běhu do vrchu jednotlivci ve Walesu
Trenér: Vladimír Černý
 Jan Friš atletika seniorský reprezentant
Účast na HME v Praze
Trenér: Vladimír Černý
 Emily Gerulová atletika juniorská reprezentantka
10. místo MEJ ve skoku do dálky ve Švédsku
Trenér: Aleš Duda
Lukáš Klok lední hokej juniorský reprezentant
6. místo na MS do 20 let v Kanadě
Trenér: Ladislav Svozil
Jiří Martinko stolní tenis juniorský reprezentant
13. místo na MSJ ve francouzském Vendeé
Účast na MEJ v Bratislavě
Trenér: Karel Karásek
 Kamila Palonczyová florbal seniorská reprezentantka, zařazena do síně slávy SG
4. místo ME žen ve Finsku
 Matěj Průdek MTB cyklistika juniorský reprezentant
3. místo na ME ve štafetě v italském Alpagu
5. místo MEJ v italském Alpagu
19. místo MS ve štafetě v Andoře
 Barbora Průdková MTB cyklistika reprezentantka U23, zařazena do síně slávy
3. místo na ME ve štafetě v italském Alpagu
13. místo v závodě horských kol na Evropských hrách v Baku
15. místo na ME U23 v italském Alpagu
19. místo MS U23 jednotlivci v Andoře
19. místo MS ve štafetě v Andoře
39. místo v silničním závodě na Evropských hrách v Baku
 Jakub Slavík basketbal reprezentant U16
Účast na ME v Bulharsku
Trenér: Patrik Smažák
Adéla Smutná basketbal reprezentantka U16
1. místo ME U16 v Portugalsku
Trenér: Ladislav Pavlát
Jan Somerlík  badminton

juniorský reprezentant
16. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – družstva
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – debl
32. místo na MSJ ve Španělsku (Bilbao) – mix
Trenér: Jiří Halfar

Matěj Šmídl volejbal juniorský reprezentant ve volejbale
4. místo na EYOF v Gruzii
6. místo na ME kadetů v Srbsku, vyhlášen nejlepším podávajícím hráčem mistrovství
Trenéři: Lubomír Vašina/Tomáš Zedník
Tereza Švábíková badminton juniorská reprezentantka
9. místo na MEJ v družstvech v Polsku
Trenér: Luděk Žídek
Nikola Tabačková  softbal/atletika juniorská reprezentantka
4. místo MS U17 v Kolumbii v hodu oštěpem
11. místo MSJ v softbalu
Trenér: Stanislav Šuška

Ocenění sportovci

Veronika Cenková sportovní gymnastika juniorská reprezentantka
6. místo YOG Nanjing (Čína) – kladina
21. místo MEJ jednotlivkyně
13. místo MEJ družstva
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Petra Cenková
Jan Friš atletika 24. místo MSJ Eugene (USA) 3 000 m překážek
67. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý
Věra Kopřivová plavání seniorská reprezentantka
Účastnice ME v Berlíně
Trenér: Libor Kohut
Jiří Martinko stolní tenis juniorský reprezentant
Účast na MEJ 2014 Riva de Garda (Italie)
Kamila Palonczyová florbal juniorská reprezentantka
Členka reprezentačního družstva juniorek
3. místo ME juniorek v Polsku
David Poljak tenis Start na juniorském Wimbledonu
1. místo v českém žebříčku dorostenců
Matěj Průdek MTB cyklistika juniorský reprezentant
19. místo MSJ Hafjell (Norsko)
22. místo MEJ St. Wendel (Německo)
Trenér: Luboš Průdek
Barbora Průdková MTB cyklistika juniorská reprezentantka
1. místo YOG v Nanjingu
5. místo MSJ Hafjell (Norsko)
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Luboš Průdek
Hana Ryšková golf juniorská reprezentantka
6. místo MSJ družstev
7. místo MSJ v jednotlivcích
35. místo na MS žen družstev
Oceněná jako Objev roku MS kraje
Jan Somerlík badminton juniorský reprezentant
Účast na MEJ a MSJ
Nikola Tabačková softbal/atletika juniorská reprezentantka
1. místo MEJ Rosmalen (Holandsko)11. místo EYOT (oštěp)
Kateřina Valková volejbal juniorská reprezentantka ve volejbale a beachvolejbale
4. místo MSJ Portugalsko
5. místo YOG Nanjing
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Jiří Kozel
Hana Veselá basketbal reprezentantka U18
Účastnice ME U18 v Portugalsku 11. místo, hráčka týmu ŽBL
Jakub Zemaník atletika 22. místo MSJ Eugene (USA) 10 000 m
46. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý
Adam Zenkl atletika 13. místo MSJ Eugene (USA) 1 500 m
66. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý
Adéla Bělohoubková házená

účastnice MS W19 – Chorvatsko - 11. místo
hráčka DHC Sokol Poruba
účastnice soutěže WHIL

 Jiří Dedek basketbal účastník ME do 18 let v Lotyšsku
hráč týmu Mattoni NBL NH Ostrava
 Gabriela Capová lyžování

35. místo Zimní univerziáda Pozza di Fasa, Itálie
Účast na MS juniorů - Quebec, Kanada
3. místo Mezinárodní MČR v obřím slalomu
4. slalomářka v ČR a 5. nejlepší alpská lyžařka v ČR
nominace na MS dospělých ve Schladmingu (ve slalomu jako náhradnice)

Veronika Cenková sportovní gymnastika

juniorská reprezentantka
MČR - juniorky finále prostná – 1. místo, přeskok – 3.místo
mezinárodní závod v Madridu – finále prostná 1. místo
mezinárodní závod "Blanc Mesnil" v Paříži – finále kladina 1. místo
mezinárodní závod v Polsku – 1. místo, finále dvojic – 3. místo
I. liga žen družstev – 3. místo (jednotlivkyně – 1. místo)

Petr Coufal  krasobruslení

1. místo MČR juniorů
25. místo MS juniorů – Miláno, Itálie

Jan Friš atletika

65. místo ME juniorů v krosu v Bělehradě
2. a 3. místo MCŘ juniorů v hale na 3000 a 1500 m
4. místo MČR mužů 3000 př.

Kamila Paloncyová florbal

Členka reprezentačního družstva juniorek
Vicemistryně ČR žen 2013

David Poljak tenis

11. místo v ČŽ dorostu 2013
2. místo v halovém MČR dorostu
Mistr ČR družstev dorostu
Finalista „Pardubické juniorky“ 2013
Účastník turnaje ITF v Budapešti
325. místo v juniorském žebříčku ITF

Barbora Průdková MTB cyklistika

13. místo SP juniorek Nové Město na Moravě
14. místo MS juniorek v Pietermaritzburg Jižní Afrika
Mistryně ČR 2013
Navíc účast na Zimním olympijském festivalu mládeže EYOWF v lyžování

Veronika Šádková atletika

8. místo dálka MS do 17 let, 31. místo 100 m př. MS do 17 let
1. místo Olympic Hopes dálka, 6. místo 100 m př.
1. místo MU-17let dálka
Mistryně ČR v hale i venku v dálce, v hale navíc i na 60 m př.

Barbora Závadová plavání

seniorská reprezentantka
ME krátký bazén – 13. místo – 200m PZ, Dánsko
MS – 12. místo – 400m PZ, Barcelona
Letní Univerziáda – 4. místo 400m PZ, Kazaň

Jiří Zeman atletika

1. místo Olympic Hopes výška
3. místo MU-17let výška, 3. místo trojskok
26. místo MS-17let výška
Mistr ČR v hale i venku ve trojskoku

Jakub Zemaník atletika

46. místo ME juniorů v krosu v Bělehradě
2x 1. místo MCŘ juniorů v hale na 3000 a 1500 m
1. místo MCŘ juniorů v krosu

Barbora Závadová (plavání)

  • 3. místo 400 m polohový závod na ME dospělých v Maďarsku, účast na Olympijských hrách v Londýně
Karin Adámková stolní tenis účast na MSJ a MEJ
Ondřej Bajger stolní tenis 2. místo na MEJ 2012 ve smíšené čtyřhře
Michal Beneš stolní tenis MEJ 5.–8.místo místo ve čtyřhře 2012
Petr Coufal krasobruslení 17. místo na MSJ v Bělorusku
Dominika Czudková golf mezinárodní mistryně Polska 2012
Jiří Dedek basketbal 8. místo na MS do 17 let v Litvě 
trenér Patrik Smažák
Roman Dobřanský akrobatické lyžování 12. místo na MSJ 2012
Michaela Doleželová skoky na lyžích 8. místo na MSJ v Liberci
Radek Karnufek atletika

80. místo na MEJ v krosu
1. místo na MČR v běhu na 1500 m
trenér Vladimír Černý

Petra Kozelská horská kola 9. místo na ME do 15 let v Rakousku
Tomáš Veselý atletika 26. místo na MSJ v Barceloně ve skoku vysokém
trenér Aleš Duda
Zuzana Vítečková akrobatický tanec 1. místo na MS ve Vídni
titul Best Of v duu 
1.místa za sólový tanec - moderní i akrobatický
Michael Vykoukal baseball 3. místo na ME do 21 let v Brně
18. místo na MS do 18 let v Korei
8. nejlepší hráč MS
Ondřej Bajger stolní tenis účast na MS juniorů v Bahrainu (listopad 2011)
Petr Coufal krasobruslení 1. místo na EYOWF (Evropský mládežnický olympijský zimní festival) v Liberci – nejvyšší mládežnická soutěž zaštítěná Mezinárodním olympijským výborem
Jiří Dedek basketbal pozice křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Roman Dobřanský akrobatické lyžování 3. místo na ME dospělých v akrobatických skocích na lyžích do vody Štíty
17. místo ve světovém poháru v Calgary
Michaela Doleželová skoky na lyžích 28. místo na MS dospělých v Oslo
31. místo na ME juniorů v Otepää
Tomáš Juněc baseball pozice nadhazovač/vnější polař
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let
Radovan Kouřil basketbal pozice rozehrávač
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
vyhlášen členem all star teamu turnaje
Matěj Svoboda basketbal pozice pivot/křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Dominik Špavelko fotbal MS hráčů do 17 let v Mexiku - 4. místo ve
skupině
David Šubert basketbal pozice křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Petra Urbánková atletika - sprinty 8. místo v běhu na 4x100 m na ME atletů do 23 let v Ostravě
23. místo v běhu na 100 m na ME atletů do 23 let v Ostravě
Tomáš Veselý atletika - skok vysoký 14. místo na ME juniorů do 19 let
Mistr ČR juniorů
Marko Vykoukal baseball pozice nadhazovač
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let (vyhlášen MVP - nejužitečnější hráč)
Michael Vykoukal baseball pozice chytač/vnitřní polař
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let (ocenění za nejlepšího ofenzivního hráče ČR)
Barbora Závadová plavání 7. místo na 400 m polohový závod na MS dospělých v Šanghaji (splněný „A“ limit pro účast na OH v Londýně 2012)
držitelka českých rekordů kategorie dospělých na 200 m a 400 m polohový závod
nominace do družstva Evropy pro utkání Evropa–Amerika v prosinci 2011 v Atlantě
Ondřej Bajger stolní tenis 9. místo na YOG 2010, 1. místo na M ČR ve čtyřhře juniorů
Michal Beneš stolní tenis 33. místo ME juniorů 2010
Jakub Debrecenyi karate 1. místo na MS juniorů 2010
Michaela Doleželová skoky na lyžích 25. místo na MS juniorů
1. místo na MČR dospělých 2010
Daniel Grecman

atletika

1. místo na M ČR dorostenců v běhu na 1500m
1. místo na MEU dorostenců
Barbora Hermannová volejbal 5. místo na MS juniorek 2010
Radovan Kouřil basketbal 1. místo na ME juniorů divize B
Ondřej Král basketbal 1. místo na ME juniorů divize B
Kristýna Lindovská volejbal 3. místo na ME juniorek 2010
1. místo MČR juniorek
Martina Michalíková volejbal 3. místo na ME juniorek 2010
1. místo MČR juniorek
Nikola Ogrodníková atletika - hod oštěpem 1. místo na MEU
1. místo na MČR do 23 let
Leona Silnicová atletika - skok vysoký 14. místo v kvalifikaci na YOG 2010
2x 1. místo na MČR dorostenek
Petra Urbánková atletika - sprinty 3x 1.místo na MČR juniorů v běhu na 60, 100 a 200m
2. místo na MEU juniorů
Barbora Závadová plavání 3. místo na YOG 2010
8. místo na ME dospělých polohový závod
Ondřej Bajger stolní tenis 3. místo ME kadetů družstev
3. místo ME kadetů mix
6x titul MČR
trenér Zbyněk Bajger
Michal Beneš stolní tenis 3. místo ME kadetů mix
trenér Zbyněk Bajger
Marek Buš akrobatické lyžování 21. místo MS
Kateřina Cachová atletika 2. místo MEJ 7-boj
trenér Michal Buzek
Adam Číž basketbal juniorský reprezentant ČR U18 a U20
juniorský MČR U18
hráč extraligy (NH Ostrava)
trenér Dušan Hrdlička
Jakub Debrecenyi karate 3. místo ME juniorů
trenér Tomáš Dvořák
Michaela Doleželová skoky na lyžích 27. místo MS dospělých
16. místo MS juniorů
trenér Jaroslav Sakala
Lenka Grygarová beachvolejbal 4. místo MS juniorek
7. místo ME juniorek
Barbora Hermannová beachvolejbal 4. místo MS juniorek
7. místo ME juniorek
Kristýna Lindovská volejbal 10. místo na ME kadetek
trenér Radek Brzobohatý
Martina Michalíková volejbal 10. místo na ME kadetek
trenér Radek Brzobohatý
Filip Matějka baseball 1. místo ME kadetů
Nikol Ogrodníková atletika 7. místo ME juniorů 100 m př.
trenér Aleš Duda
Veronika Ožanová sportovní gymnastika 34. místo na ME dospělých
2. místo MČR žen přeskok
trenérka Petra Cenková
Jana Slaninová atletika 16. místo ME juniorů 200 m
3x titul MČR
trenérka Táňa Netoličková
Barbora Závadová plavání 5. místo ME juniorů
10. místo ME dospělých
15x titul MČR
12x český rekord
trenér Vítězslav Hartmann

Fotogalerii z předávání ocenění naleznete na stránkách sportovní akce Sportem bavime ostravu!!!


Aktuality

  • 17.3.2017 - Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2016 [více…]
  • 24.2.2017 - Sportovci roku SG za rok 2017 [více…]
  • 16.2.2017 - Sněhuláci pro Afriku [více…]
[archív aktualit]

Sportovní zprávy

  • 13.3.2017 | Fotbal
    Naši žáci zvítězili v XVI. ročníku futsalového turnaje O pohár starosty... [více…]
  • 13.3.2017 | Judo
    Judisté Martínková, Chlopčík a Polášková úspěšní na MT v Gmundenu [více…]
  • 13.3.2017 | Judo
    Úspěšní judisté na Grand Prix Ostrava 2017 [více…]
[archív sportovních zpráv]

Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava Sportovní gymnázium Ostrava