V závodě mužů do 23 let se nejlépe z našich reprezentantů umístil Matěj Průdek. Matěj, jenž přiletěl do Švédska dva dny před svým startem, protože maturoval, startoval až ze 46. pozice. Je prvním rokem v kategorii U23, celý závod bojoval jako lev a nakonec vybojoval výborné 10. místo!

Po mistrovství Evropy se přesunul do německého Albstadtu, kde se 22. 5. jel druhý díl Světového poháru. Zde vybojoval 21. místo. 29. 5. pak ve francouzkém La Bresse se jel již třetí podnik SP v crosscountry. V idylickém městečku v severovýchodní Francii byl připraven okruh, který patří mezi nejvíce technické okruhy seriálu. Navíc atraktivitě závodu přispěla noční bouře, která se přehnala La Bresse a zapříčinila tak rozbahnění tratě. Závod mužů do 23 let byl ve znamení českých pádů, které nejvíce nepřály Matějovi Průdkovi, který několikrát spadl a dokonce zničil sedlo, což znamenalo 27. místo v cíli. Přesto jsou tyto výsledky na prvoročáka v dospělácké kategoriji vynikající.

Nyní české reprezentanty čeká po Světovém poháru v La Bresse krátký odpočinek a již následná příprava na světový šampionát, který se koná u nás v Novém Městě na Moravě a odstartuje za necelý měsíc.

Jiří Sedláček