Na přelomu května a června se konaly první letošní závody jak na silnici, tak v terénu. Příprava cyklistů probíhala po celou dobu výjimečného stavu zapříčiněného epidemií covidu a všichni naši studenti se těšili na první měření sil se soupeři.  Závody krajského charakteru jsou již přípravou na Český pohár, který začíná pro silničáře 20.6. v Olomouci a pro bajkery první víkend v červenci v Touškově u Plzně.

Prvním závodem 17.5. byla časovka jednotlivců na silnici Velká Kraš, kde se v kategorii kadetů prosadil na stupně vítězů druhým místem Marek Majdanics.

23.5. v Lanžhotu při časovce dvojic vybojoval v kategorii juniorů 2. místo Honza Vall.

Další v pořadí byla 24.5. časovka jednotlivců do vrchu na silnici z Loučky na Slavkov k vojenským radarům (3 km od Lipníku nad Bečvou), kde na trati 6,8 km s převýšením 354 m bojovalo více než 250 účastníků. Tady vybojovala Michaela Bojková v kat. ženy 15-19 let 4. místo, v kategorii mužů pak Martin Jančík 46. místo.

Marek Majdanics dokázal svou formu prodat na dalších dvou závodech, a to dvěma vítězstvími 27.5. v Petřvaldě a na kritériu 9.6. v Dětmarovicích.

Bajkeři také nezaháleli a rozjeli svou sezónu 27.5. na domácím závodě Ostravské ligy MTB na Landeku.

Tady všestranná Michaela Bojková vyhrála kategorii juniorekMax Figel ve stejné kategorii skončil na 3. místě. Další dvě kola Ostravské ligy MTB se jely 4.6. a 13.6. znovu na Landeku, ale na pozměněných tratích. Michaela Bojková si připsala na své konto jedno druhé místo a další vítězství, čímž vede tuto soutěž.