V sobotu 7. 11. 2015 proběhlo v Litoměřicích vyvrcholení letošní sezony domácím šampionátem dorostenek a dorostenců.

Je velmi radostné Vám oznámit, že ani naši judisté se v tvrdé konkurenci klubů z České republiky neztratili a v mnoha případech se dokázali prosadit na bodovaná místa.

Titul mistra České republiky získal ve váze do 50kg student sportovního gymnázia Radek Rýpar. Radek v turnaji zvítězil v celkem třech utkáních, kde na favorita váhy Svobodu (Litoměřice) narazil až ve finále. V dramatickém boji nakonec dokázal zvítězit úspěšnou technikou na deset bodů. Radkovi patří obrovská gratulace za předvedený výkon i výsledek. Tréninku dával ze všech nejvíce i proto jsme rádi, že je po zásluze odměněn touto krásnou medailí. Taktéž mu patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a svého mateřského klubu Judo Závišice. Gratulujeme a těšíme se společně z výsledku. Radek byl na základě tohoto výsledku nominován reprezentačním trenérem Jaroslavem Švecem na mezinárodní turnaj a přípravný camp do Slovinska, kde odcestuje společně s reprezentačním družstvem ČR již o tomto víkendu. Držte palce!!!

Titul více mistra České republiky se podařilo získat dalšímu studentovi sportovního gymnázia a členu 1. Judo Clubu Baník Ostrava Michaelovi Raškovi ve váze +90kg. Michal šel v turnaji také tři utkání, kde v bojích do finále nezaváhal a vždy zvítězil před časovým limitem na ipon. Ve finále se potkal s reprezentantem Rajchrtem z USK Praha, který ho po třech minutách vyrovnaného zápasu udržel v boji na zemi technikou osae komi. Michal se stejně jako Radek zalíbil na turnaji reprezentačním trenérům a byl taktéž nominován již tento víkend na přípravný turnaj a tréninkový camp do Slovinska, kde bude reprezentovat Českou republiku na velice silně obsazeném mezinárodním turnaji v Korošce. Budeme držet všichni palce. Taktéž přidáváme gratulaci a poděkování za vzornou reprezentaci Sportovního gymnázia v Ostravě.

V kategorii dorostenců se na třetím místě umístil Tomáš Pustějovský ve váze do 90kg. Také Tomáš zaslouží obrovskou pochvalu a uznání za svůj výkon. Tomáš měl systém soutěže v tabulce každý s každým, který mu již předem naznačil, že bude muset pro úspěch v turnaji bojovat v celkem pěti utkáních. Tomášovi se to po vyrovnaných bojích povedlo vyhrát třikrát a dvakrát odešel z tatami poražen. Z toho jednou zcela zbytečně po chvilce nepozornosti, či podcenění útoku soupeře technikou uči mata. V posledním utkání však již věděl, že bojuje o medaili, neměl lehkého soupeře (Muzaev ze Sokola Žižkov), dokonce s ním na posledním kole dorostenecké ligy prohrál, ale tady věděl, že prohra se rovná odsunutí na čtvrtou pozici. Tomáš byl po tomto zjištění v utkání k nepoznání. Takhle bojovat jsme ho snad ještě nikdy neviděli. Po perfektním výkonu dokázal zvítězit na ipon, kde ještě před tím skóroval technikou tai otoši na pět bodů. Záplava radostí pak byla obrovská. A to po zásluze.

Chtěli bychom Tomášovi pogratulovat a poděkovat za předvedený výkon.

V kategorii dorostenek jsme taktéž získali zásluhou Adély Martínkové ve váze do 70kg a Alžběty Škrobánkové dvě bronzové medaile. Jejich výsledek je jistě velmi potěšující, už z toho faktu, že jsou obě v této kategorii benjamínkami a budou v ní startovat další dva roky. Což nám přináší veliké naděje do budoucna. Obě holky do přípravy vložili mnoho píle a snahy být lepší. Po zásluze se dostavila sladká odměna v podobě bronzové medaile.

Na pátých místech se shodně umístili studentky, Alena Chwastarzová ve váze do 57kg a Kristýna Polášková ve váze do 63kg. Obě dvě šly v turnaji bojovně. Snažili se velmi moc a moc také chtěli na medailové příčky. Tentokráte k tomu malinko chybělo nejen štěstí. Alenka předváděla moc hezké, technické a vyzrále judo, jenže bylo to málo. Stejně tak by se to dalo říct u Kristýny. Nezbývá, než holkám dát čas na další přípravu a věříme, že v příštích turnajích to bude o poznání lepší. Určitě na to mají obrovský potenciál. Přesto si obě zaslouží uznání a respekt za předvedený výkon. Také si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci mateřského klubu 1.JCBO a Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových.

V turnaji se nedařilo Ondřejovi Chlopčíkovi ve váze do 73kg, Tomášovi Hanzelovi ve váze do 66kg ani Ondřejovi Mičanovi ve váze do 66kg. Všichni tři nepostoupili s kvalifikačních bojů dále v soutěži a skončili na nebodovaných místech.