Již několik let se daří díky irské organizaci Holocaust Education Trust Ireland (HETI) organizovat ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze Projekt Krokus. Akce je určena pro žáky a studenty starší 11 let a účast na projektu je bezplatná.

V tomto školním roce se stala hlavním organizátorem sousední škola Gymnázia Volgogradská. Studenti naší školy byli přizváni díky snaze paní Mgr. Renáty Foltové. HETI školám zdarma poskytla cibulky žlutých krokusů, které všichni účastníci projektu zasadili na volném prostranství mezi oběma budovami škol (betonového podstavce) jako připomínku jednoho a půl milionu židovských obětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit.

V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Což je den, kdy by se měli studenti obou škol opět setkat kolem vysázených krokusů. Moravskoslezský deník otiskl o realizovaném projektu článek (dne 29. listopadu 2012).

Všem zúčastněním stranám děkujeme.