Naší školu poctila svou návštěvou atletická hvězda Michael Anthony „Mike“ Powell. Bývalý americký sportovec, atlet, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný stříbrný olympijský medailista ve skoku do dálky.

V roce 1991 na MS v lehké atletice v Tokiu překonal o 5 centimetrů legendární 23 let starý světový rekord Boba Beamona z Letních olympijských her 1968 v Mexiku (označovaný kdysi také jako „skok do 3. tisíciletí“) z 890 cm na 895 cm. V současnosti je tento výkon pro všechny dálkaře téměř nedosažitelný. S větrem už se Powell dokonce přenesl těsně přes 9 metrů, tento pokus mu však kvůli chybějícím údajům od větroměru nebyl uznán.

Na Letních olympijských hrách 1988 v jihokorejském Soulu a na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně získal Powell „pouze“ stříbrnou olympijskou medaili ve skoku do dálky, neboť v obou případech jej porazil legendární americký atlet Carl Lewis. K jeho úspěchům patří také zlatá medaile ze světové letní univerziády v roce 1987 v Záhřebu. Vybojoval také stříbrnou a zlatou medaili na Hrách dobré vůle (Seattle 1990, Petrohrad 1994).

Součástí jeho návštěvy byla i beseda s našimi žáky, kteří se tak dozvěděli například o začátcích jeho kariéry, jak trénoval, jestli v blízké době někdo překoná jeho rekord nebo proč mu přezdívali Mike Foul. Žáci mohli také zjistit, že i taková hvězda zůstává příjemným a sympatickým člověkem. Po skončení besedy se Mike ochotně podepisoval na plakáty ke Zlaté tretře a neodmítl ani fotku se žáky.