Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava ve spolupráci s atletickým klubem SSK Vítkovice pořádalo Středoškolský pohár sportovních gymnázií. V důstojném prostředí atletické haly Aréna byly k vidění velmi kvalitní výkony. Nejhodnotnější zaznamenal v závodě na 400 metrů brněnský Tadeáš Plaček, jenž suverénně zvítězil v novém českém dorosteneckém rekordu 48.39. Z dvanáct let starého historického maxima Pavla Masláka ukrojil 43 setin. Domácí závodnice Bára Sajdoková si vylepšila osobní halové maximum na 185 cm, strhující byl běh chlapecké štafety na 4x200m.

Celkové pořadí soutěže dívek ovládly gymnazistky z Plzně před svými soupeřkami z Brna a Ostravy. V kategorii chlapců zdvihli pohár nad hlavu atleti z Brna a na stupně vítězů je doprovodili žáci z Ostravy a Plzně.