2016-2019

Ve školním roce 2015/2016 došlo na základě rozhodnutí MŠMT k zařazení cyklistiky. Stala se tak osmou podporovanou sportovní specializací na našem gymnáziu.

Od 1. ledna 2016 přechází Víceúčelový sportovní areál přímo pod správu školy, což nám umožňuje připravit na následující roky větší využitelnost areálu pro sportovní přípravu našich studentů a širokou veřejnost. Proto se připravovali úpravy v areálu, nákup sportovního materiálu a další zvelebení, které zajistilo větší atraktivnost pro všechny sportovní nadšence.

Vedení školy se zúčastnilo konference týkající se dopingové problematiky, která se konala na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy konference sociologie sportu s názvem „Problematika dopingu ve sportu se zaměření na děti a mládež“. Ředitel školy přednesl příspěvek na téma „Problematika dopingu v preventivním programu na Sportovním gymnázium Dany a Emila Zátopkových“, ve kterém vysvětlil zařazení problematiky dopingu do Školního vzdělávacího programu a popsal činnosti trenérů v této oblasti.

Na letních olympijských hrách v Riu jsme měli početné zastoupení našich bývalých žáků. Největší svátek sportu si užili atleti Denisa Rosolová, Kateřina Cachová, Jaroslav BábaJan Kudlička, který obsadil 4. místo ve skoku o tyči. Dále to byli stolní tenisté Iveta VacenovskáLubomír Jančařík, plážová volejbalistka Barbora Hermannová a plavkyně Barbora Závadová.

V roce 2017 přibylo v areálu workoutové hřiště a byla provedena částečná rekonstrukce tenisových hřišť s umělou trávou. V prostorách Sportovního gymnázia vzniká nové Centrum regenerace lidského organismu, které zajišťovalo regenerační a fyzioterapeutické služby pro naše žáky.

V tomto roce se škola zapojila do projektu „Podpora vzdělání pedagogů formou vzájemné spolupráce a DVPP“. Proběhla také beseda studentů se zástupcem Antidopingového výboru Mgr. Michalem Polákem.

Absolventka Gabriela Capová a student Patrik Bartošák se zúčastnili Zimních Olympijských her v korejském Pchjongčchangu. Patrik s týmem ledních hokejistů skončil na 4. místě.

Naši studenti byli pozváni na Mezinárodní mistrovství středních škol v lyžování, které se uskutečnilo na Slovensku v lyžařském středisku Vrátná. Jejich úspěch ocenil děkovným dopisem za reprezentaci Moravskoslezského kraje poslanec parlamentu České republiky pan Jakub Janda.

1. 8. 2018 se ředitelem školy stává Mgr. Tomáš Pracný, který tak vystřídal Mgr. Václava Štencela, zastávajícího tuto funkci od roku 1999.

Na začátku školního roku 2018/2019 začala společnost EliteFyzio zabezpečovat regenerační a fyzioterapeutické služby pro žáky gymnázia.

Vrcholné akce pro sportovce od 15 do 18 let – Olympijských her mládeže (YOG), které se konaly v roce 2018 v argentinském Buenos Aires, se zúčastnili Ivana Koktavá, Bára Sajdoková, Viktor Byrtus a Tereza Švabíková. Ta si odvezla bronzovou medaili v týmové soutěži.

V roce 2019 započaly práce na výstavbě „Sportovního komplexu Volgogradská“, kdy by v blízkosti školy měly být postaveny dvě nové tělocvičny, čímž by došlo k výraznému zkvalitnění sportovní přípravy v basketbalu, volejbalu, cyklistiky a moderní gymnastiky.

Tři absolventi – atletka Nikola Ogrodníková a stolní tenisté Dana ČechováLubomír Jančařík, se v roce 2019 zúčastnili Evropských her v běloruském Minsku.

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových se stává partnerem atletického mítinku Zlatá tretra. Od pořádající agentury TK Plus škola obdržela šek na 50 000 Kč na podporu přípravy mladých talentů.

V tomto roce došlo i k několika stavebním akcím v prostorách gymnázia. Byla kompletně zrekonstruována tartanová atletická dráha, opravena střecha tělocvičny školy, vybudovaná nová učebna chemie a došlo k instalaci venkovního sportovního skladu.

Poprvé v historii školy se naši žáci probojovali na Mistrovství světa středních škol. Tento výsledek se podařil basketbalistům v nové olympijské disciplíně 3na3, kteří si tak zajistili možnost startovat v roce 2020 na MS v indickém Raipuru Stolní tenisté si vybojovali možnost startu na světové Gymnasiádě, která proběhne v čínském Jianjiangu.