Stejně jako loni se finálový turnaj extraligy kategorie U18 volejbalistek odehrál v Přerově. Ve čtyřech hracích dnech 16.-19. května hráčky TJ Ostrava odehrály 4 utkání. Naše gymnázium mělo silné zastoupení ve skladbě týmu:

Michaela Kopečková, Michaela Sadleková, Beáta Žáková, Tereza Kopečková, Veronika Šínová, Lucie Glombová, Kateřina Pavelcová, Štěpánka Krejčíčková a trenér Tomáš Jambor.

Boj o semifinále

První hrací den odehrála děvčata zápas s Lanškrounem, se kterým po celou sezonu vedla vyrovnané boje. Tento čtvrtek ale vlály vlajky soupeře výš a holky se musely vypořádat s porážkou 0:3, vyčistit hlavu a nachystat se na další zápasy. Ve finálovém turnaji není čas na chmury.

Druhý den nastoupil na hřiště náš velmi odhodlaný tým s nabroušenými zuby, čekal nás soupeř z Havlíčkova Brodu. Velmi těžký zápas o postup do semifinále holky zvládly skvěle a radovaly se z vítězství 3:0.

Boj proti Olympu

Sobotní semifinále nám přisoudilo do cesty družstvo Olympu Praha. Tým nabitý několika reprezentačními hráčkami byl pro nás velkou výzvou a naše hráčky tu šanci cítily. Minimálně první set si troufnu říct, že byl hodný parametrů finálového utkání, ne semifinálového. Rvali jsme se statečně, ale prohra znamenalo souboj o bronz. Jako trenér jsem velmi rád, že z tohoto zápasu hráčky odcházely, byť poraženy, s hlavou vztyčenou, neměly se za co stydět.

Budeme třetí?

Neděle, finálový den, a my dostali šanci na reparát. Osud nám přihrál do cesty opět tým Lanškrouna. Oba celky se velmi dobře znaly jak ze sezóny, tak z předchozího utkání, překvapit asi nemohl nikdo s ničím. Zkrátka to bylo o volejbalovém umu, a jak se říká “to srdíčko”.

A nám se to povedlo! Po posledním esu výbuch emocí, slz štěstí, však vy víte.

Finále nakonec skončilo výhrou Olympu Praha nad Duklou Liberec. Nám se tedy houpe na krku bronz za místo třetí. Třešničkou na pomyslném dortu bylo individuální ocenění naší Michaely Kopečkové nejlepší nahrávačkou kategorie U18.

Napsal: Tomáš “Jumbo” Jambor