V sobotu a v neděli se konala jedna z posledních soutěží sportovních gymnastek v této sezóně Mistrovství ČR družstev, které proběhlo v Ostravě ve třech kategoriích – Extraliga, I. liga a II. liga. Soutěž zahájily v sobotu dopoledne družstva I. ligy, kde děvčata GK Vítkovice obsadily velmi pěkné 4. místo, když od zisku bronzové medaile je dělil necelý bod. V družstvu startovaly studentky našeho gymnázia L. Raková a S. Novotná spolu s oddílovými kolegyněmi K. Bártkovou a J. Vrátnou. Druhé družstvo GK Vítkovice, za které nastoupila naše studentka A. Krýsová, obsadilo 8. místo.

V neděli pak nastoupily v II. lize za družstvo GK Vítkovice A. Nykodymová a K. Papežová. Družstvo obsadilo v silné konkurenci 24. družstev celkově 16.místo.

V listopadu proběhly ještě další soutěže družstev. Ve dnech 17. až 19. listopadu 2023 se v italském Lignanu Sabbiodore konalo Mistrovství střední Evropy v TeamGym. Závodu se zúčastnilo 470 závodníků a závodnic ze 12 zemí Evropy. Naše juniorky A měly tu čest reprezentovat Českou republiku i GK Vítkovice. Pro holky to byl první mezinárodní závod nejvyšší úrovně a první příležitost změřit své síly s evropskou konkurenci. Za družstvo nastoupily naše studentky Klaudie Hynek, Rozálie Ožanová a Nela Štefková a v silné konkurenci vybojovaly s družstvem krásné 4. místo. Od medaile je dělilo pouhých 15 setin.

Ve stejném termínu startovalo družstvo GK Vítkovice v Děčíně v Poháru družstev žákyň – O cenu Věry Čáslavské. Za družstvo nastoupily naše studentky L. RakováS. Novotná a vedly si velmi dobře, když v soutěži družstev zvítězily a Pohár Věry Čáslavské pro nejlepší jednotlivkyni si odvezla Linda Raková.

O den později v neděli 19.11. proběhl Přebor MS kraje v ligových soutěžích. Naše studentky nastoupily v III. lize, kde D. FriedrichováN. Hlávková přispěly svým výkonem k zisku stříbrných medailí. Za družstvo II. ligy pak nastoupily A. NykodymováK. Papežová a družstvo obsadilo 3. místo. V soutěži jednotlivkyň, která byla přípravou na I. ligu, obsadila A. Krýsová 4. místo a Z. Kolářová 5. místo.

Všem děvčatům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v roce 2024.