Turnaje se zúčastnilo sedm gymnázii z Ostravy, které bojovaly o 2 vstupenky do okresního kola. Kvalita předvedeného florbalu předčila očekávání učitelů i samotných hráčů.

Naši studenti se ve čtyřčlenné skupině postupně utkali se soupeři z Wichterleho gymnázia (WiGym), Iuventasu a nakonec se sousedským Gymnáziem Volgogradská. První utkání bylo poměrně opatrné a od začátku se neslo ve vyrovnaném duchu. Samotný výsledek mluvil za vše – 1:1 s WiGymem. Ve druhém utkání proti Iuventasu už nebylo na co čekat a tak jsme na soupeře vletěli. Po dvou rychlých gólech Ondry Jankovského se brankostroj ale zastavil a byla to přehlídka spálených šancí. Nakonec utkání skončilo poměrem 2:0. K postupu do semifinále nám tedy v posledním utkání stačila se sousedy z Gymnázia Volgogradská remíza.

V posledním utkání ve skupině byla cítit na straně soupeře nervozita. Jediná cesta do semifinále byla, porazit nás. Dlouho bylo utkání vyrovnané a soupeř se dokonce dvakrát dostal do vedení. Ale 3 minuty před koncem se projevila kvalita a zkušenost našich studentů, kteří během chvilky utkání otočili na výsledných 3:2.

Lukáš Pobořil čaroval

Největším překvapením skupiny byl brankář našeho týmu Lukáš Pobořil, který svými zákroky přiváděl soupeře k šílenství. Postupně si získal publikum a sympatie ostatních týmů.

V semifinále jsme narazili na soupeře z PRIGA. Nutno říct, že jsme soupeře velmi podcenili a viděli se již ve finále. PRIGO našeho podcenění využilo náramně a po 10 minutách hry bylo skóre 0:2. Dalších šest tutových šancí zlikvidoval skvělý Pobořil. Naštěstí se opět projevila kvalita našich kluků a holek. Po snížení 2 minuty před koncem od Adély Feikové následovalo vyrovnání z říše snů od Ondry Jankovského 1,5 vteřiny před koncem. Následný nájezdový rozstřel patřil opět našemu brankáři, který doslova pobláznil svými zákroky celou halu. Nebýt šikovných rukou Davida Slončíka a jeho 3 proměněných nájezdů, tak bychom si o postupu do finále a do dalšího školního kola mohli nechat jen zdát.

Finále

Finálové utkání proti Gymnázium Františka Hajdy bylo tím nejtěžším z celého dne a soupeř nás polovinu utkání nepustil za polovinu. Naší obrovskou výhodou byl v bráně Lukáš, který svými kousky strhl v publikum na naši stranu. I to nám možná pomohlo přežít celé utkání, které skončilo 2:2. Následné nájezdy se nesly v podobném duchu jako v semifinále. Díky Pobořilovi a Blance Gajdošové, která rozhodla utkání na nájezdy jsme slavili 1. místo.

Nejlepším střelcem turnaje byl s 5 góly Ondřej Jankovský.

Sestava: Jankovský, Slončík, Mikulec, Babiš, Řehulka, Navrátil, Bystroň, Gajdošová, Smetanová, Feiková a Pobořil