Sedmnáctiletý stolní tenista Radim MORÁVEK získal na turnaji světového mládežnického okruhu v Itálii bronzovou medaili ve dvouhře juniorů do 19 let! Radim v boji o medaili porazil dokonce nasazenou jedničku a domácí naději Andrea Puppa 3:2 na sety, přičemž o kolo dříve vyřadil dalšího italského hráče Tommasa Giovannettiho.

,,Ty prvotní pocity jsou teď naprosto ohromující. Myslím, že jsem hrál skvěle, cítil jsem se velmi dobře, i když první hrací den to ještě nebylo ono. Postupně jsem se ale zlepšoval. Itala Giovannettiho jsem si pamatoval z turnaje v Chorvatsku, kde jsem s ním těsně prohrál. Teď jsem ale mnohem lépe přijímal, a to byl klíč k úspěchu. Hru Itala Puppa jsem moc neznal, ale myslím, že se mi ho zpočátku podařilo zaskočit a získal jsem tak první set. V dalším průběhu zápasu se mi dařilo držet taktiku, přesto utkání dospělo do pátého setu, a to byla klasická přetahovačka se šťastnějším koncem pro mě,“ popsal Morávek.

O postup do finále se Radim utkal s Dánem Patrickem Skarsholmem. Ten byl však už nad jeho síly a posléze navíc celý turnaj přesvědčivě vyhrál. Pro Radima je ovšem zisk bronzové medaile pod vedeném trenéra Karla Karáska velkým úspěchem. Současně se jedná už o druhou medaili pro hráče ostravského KST na mezinárodním poli v tomto měsíci, což je velká vzácnost. Tu první medaili vybojoval Adam Štalzer, který začátkem října zvítězil v Srbsku.

Zdroj: TJ Ostrava KST