Ve sportovní gymnastice se konečně od června a září letošního roku rozjely Mistrovské soutěže. Také gymnastky z TJ Sokol M. Ostrava 1 se kvalifikovaly a zúčastnily těchto soutěží.

V červnu pro náš klub vybojovala v kategorii juniorky „A“ Eliška Pisková bronzovou medaili ve finále na prostných a ve čtyřboji skončila patnáctá. Kristina Cívelová obsadila ve stejné kategorii ve čtyřboji dvacáté místo.

Ostatní Mistrovské české republiky se konaly v září. Z kadetek si 3. místo, a tedy bronzovou medaili odvezla z Prahy Johana Vrátná, Ella Švrčková skočila pátá.

Z Ostravy v kategorii ženy „B“ máme hned dvě medaile, a to díky Kateřině Pačutové stříbrnou a Kláře Jaklové bronzovou. V juniorkách „B“ se nejlépe umístila Hronová Eliška osmnáctá a hned devatenáctá byla Žáčková Vendula. Ve VS 3 (neboli žákyně „A“) nejlépe zacvičila Volná Aneta na 15. místě a Pačutová Mahulena na 29. místě.

Teď čeká děvčata mnoho závodů několik víkendů za s sebou: Přebor ČOS Moravy, Oblastní přebor MS kraje, Memoriál J. Gajdoše, Finále Přeboru ČOS, a nakonec Liga družstev žen, která se bude konat opět v Ostravě.