Školní uživatelské účty

Všichni žáci mají po dobu studia na SG Ostrava vytvořeny uživatelské účty, které jsou používány pro přihlašování na učebnách IVT a liší se od přihlašovacích údajů pro Bakaláře a Probos! Přihlašovací údaje pro školní síť:

  • jmeno.prijmeni nebo prijmenij (např. jan.novak, novakj)
  • vlastní heslo

Nastavení účtů i změny a vytváření nových hesel probíhá během prvních hodin výuky IVT. Žáci, kteří již hodiny IVT nemají, si nechají nastavit nové heslo u pana Strakoše nebo paní Pokorné (kabinet 59, učebny IVT).

Office 365

office.com

Tyto účty jsou propojeny s účty Office 365. Přihlášení k účtu Office 365 je přímo na portále office.com (také přes ikonu Windows v pravé horní části školního webu).

Přihlašovací údaje pro Office 365:

  • jmeno.prijmeni@zak.sportgym-ostrava.cz (např. jan.novak@zak.sportgym-ostrava.cz) nebo
    prijmenij@zak.sportgym-ostrava.cz (např. novakj@zak.sportgym-ostrava.cz)
  • heslo stejné jako u uživatelského účtu pro školní síť (viz výše)

Na hlavní stránce portálu Office 365 jsou v levé části ikonky online aplikací v rámci účtu Office 365. Účet Office 365 žákům umožňuje také nainstalovat si desktopovou verzi kancelářského balíku Office 365 až na 5 svých zařízení (Windows, MacOS) přes tlačítko Nainstalujte si Office vpravo nahoře. Pro mobilní zařízení (Android, iOS) si jednotlivé aplikace Office může stáhnout ze Storu.

Pro přihlášení použije přihlašovací údaje pro Office 365. Licence pro používání Office 365 je platná po dobu studia na SG Ostrava a není určena pro komerční využití! Ověření existence školního účtu vyžaduje na zařízení s nainstalovanými desktopovými nebo mobilními aplikacemi Office 365 připojení k internetu.

Online výuka MS Teams

stažení aplikace

Online výuka probíhá přes aplikaci MS Teams. Můžete si ji otevřít přímo na webu Office.com, ale doporučujeme si ji nainstalovat přímo do zařízení jako desktopovou aplikaci.