Sportovní gymnázium Ostrava využívá pro komunikaci s rodiči, žáky a pro výuku několik informačních systémů. Přístupové údaje k nim obdržíte následovně.

Bakaláři pro rodiče

 1. Přístup do webové aplikace Bakaláři je přes ikonku v pravé horní části webových stránek školy nebo na webové adrese https://bakalari.sportgym-ostrava.cz.
 2. Po načtení přihlašovací stránky klepněte na odkaz Zapomenuté heslo.
 3. Zadejte do pole svou emailovou adresu, přes kterou jste komunikovali se školou během přijímacích zkoušek (rodiče nových žáků) nebo které jste měli nastaveno v systému Bakaláři dříve.
 4. Na zadanou emailovou adresu obdržíte email s odkazem na vytvoření/změnu hesla. Odkaz je funkční pouze omezenou dobu, v případě nefunkčního odkazu opakujte postup pro zaslání emailu.
 5. V případě, že se objeví chyba při odesílání emailu ze stránek Bakalářů, kontaktujte administrátora webu: admin@sportgym-ostrava.cz.

Bakaláři pro žáky/výukový portál PROBOS

 1. Nastupující žáci obdrží přístupové údaje nejdříve 1.9. od svých třídních učitelů, případně později po svém nástupu do školy od administrátora webu.
 2. Protože oba tyto systémy jsou důležité pro výuku a komunikaci mezi žákem, učitelem, třídním učitelem a vedením školy, je nezbytné, aby žáci, kteří nemají funkční přístupové údaje (zapomněli), toto v co nejkratší době řešili u administrátora webů (kabinet 59, Roman Strakoš).
 3. Přístup do webové aplikace Bakaláři je přes ikonku v pravé horní části webových stránek školy nebo na webové adrese https://bakalari.sportgym-ostrava.cz.
 4. Přístup do webové aplikace Probos je přes ikonku vlevo (popisek PROBOS) v pravé horní části webových stránek školy nebo na webové adrese https://probos.cz.

Online výuka MS Teams (stažení aplikace)

Online výuka probíhá přes aplikaci MS Teams, která má přihlašovací údaje napojeny na uživatelské účty v počítačové síti. Liší se tedy od přihlašovacích údajů pro Bakaláře a Probos! Tyto počítačové účty má zaveden každý žák, jsou používány pro přihlašování na učebnách IVT! K nastavení účtů dojde během prvních hodin výuky IVT pro nastupující žáky, případně se provede změna hesel pro žáky, kteří své heslo zapomněli, taktéž v hodině IVT. Pro žáky, kteří již hodiny IVT nemají, nechají si nastavit nové heslo u pana Strakoše nebo paní Pokorné (kabinet 59, učebny IVT).

Žáci mají přihlašovací jméno ve tvaru:

 • jmeno.prijmeni@zak.sportgym-ostrava.cz (nový žáci, žáci 1.–3. ročníků, např. jan.novak@zak.sportgym-ostrava.cz)
 • u starších účtů pak prijmenij@zak.sportgym-ostrava.cz (ostatní žáci, např. novakj@zak.sportgym-ostrava.cz)
 • heslo viz výše

Office 365 (office.com)

Žáci mají možnost si nainstalovat kancelářský balík Office 365 až na 5 svých zařízení (Windows, MacOS), včetně mobilních telefonů a tabletů. Každý žák má svůj Office365 účet napojený na uživatelský účet v počítačové síti školy (stejně jako u Teams). Přihlášení k účtu Office 365 je přímo na portále office.com (možno přejít též přes ikonu W v pravé horní části školního webu) naleznete na hlavní stránce Office 365 tlačítko Nainstalujte si Office. V levé části hlavní stránky jsou dále ikonky online aplikací, které jsou k dispozici v rámci účtu Office 365, a to také včetně již zmiňovaných MS Teams.

Licence pro používání Office 365 je platná po dobu studia na SG Ostrava a není určena pro komerční využití. Ověření existence školního účtu vyžaduje na zařízení s nainstalovanými Office 365 připojení k internetu.